Včely pro firmy jsou trendem doby. Ne vždy se k nim však přistupuje zodpovědně!

Trendem dnešní doby je nejen v Praze pořizování včelstev firmami. Je to ušlechtilé gesto vůči přírodě, které s sebou ovšem nese i velkou zodpovědnost. O včelstva je nutné se odborně starat a důsledně je léčit. Chov včel nelze dělat jen tak mimochodem, ale je potřeba mu věnovat opravdu maximální péči. Pokud tuto činnost chovatel zanedbává, vede to k rojení či úhynu jeho včelstev a k šíření nákaz na včelstva okolních včelařů. V samotném důsledku se tedy jedná o medvědí službu, která přinese více škody než užitku!

Včely se staly oblíbeným způsobem, jak firmy projevují svou společenskou odpovědnost. Úly dnes najdete na střeše Národního divadla, hotelu Hilton, České spořitelny a na mnoha dalších místech. Ne vždy se však o včely starají odborníci. Mnohdy se stává, že si firma definuje včelaře ve vlastních řadách, který však s tímto oborem nemá žádné předchozí zkušenosti a učí se to takzvaně za pochodu.

Tento přístup však není úplně šťastný. Péče o včely není snadná a vyžaduje odbornost. Především s ohledem na léčení nejrozšířenější choroby, kterou způsobuje kleštík včelí (Varroa destructor) či moru včelího plodu, může být zanedbaná péče velkým problémem nejen pro včelstva dané firmy, ale také pro okolní včelaře. Oslabená včelstva totiž mohou „vyloupit“ silná včelstva z okolí a kromě medu si nevědomky odnesou i zmíněné nemoci.

Taková péče tak může mít dominový efekt a může napáchat obrovské škody.

Ideální variantou je přenechat péči o včely odborníkovi. Tuto službu nabízí Pražská včela. Včelař se zkušenostmi nejen z České republiky, ale také z Nového Zélandu a Kanady, nabízí pronájem včelstev pro firmy v Praze a okolí.

Zákazníci tímto pronájmem získají nejen jistotu, že bude o včely perfektně postaráno, ale také vlastní med ve skleničkách s etiketou, která bude vyhotovena podle jejich vlastního logomanuálu. Odpadne tak každoroční starost marketingového týmu při vymýšlení darů pro důležité partnery. Originální reklamní plochou se navíc mohou stát i samotné úly, na které si firma může umístit logo či ho jakkoliv barevně vyzdobit.

Součástí pronájmu jsou také workshopy, přednášky a možnost účasti při inspekci včelstev. Zaměstnanci firmy tak získají možnost přiučit se včelařskému řemeslu a zažít opravdu výjimečný teambulding.

Více informací naleznou zájemci na www.prazskavcela.cz a dostanou je také na emailu info@prazskavcela.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..